2024 netleri · SAY
Maden Mühendisliği Kaç Net? (2024)
Maden Mühendisliği bölümüne 2024 YKS'de en düşük puanla yerleşen öğrencilerin netleri. En yüksek taban puanlı programa TYT 94,5 + AYT 49,25 net, en düşük taban puanlı programa TYT 65,75 + AYT 10,5 net ile girildi. (TYT en fazla 120, AYT en fazla 80 net.) Taban puanlarını gör →
En yüksek tabanlı program
94,5 + 49,25
TYT + AYT
En düşük tabanlı program
65,75 + 10,5
TYT + AYT
Net verisi olan program
12
2024 · KKTC/MTOK hariç
Üniversitelere göre Maden Mühendisliği netleri (2024)
12 program
| Üniversite / Program | Puan | OBP | TYT Türkçe | TYT Sosyal | TYT Mat | TYT Fen | AYT Mat | Fizik | Kimya | Biyoloji | TYT /120 | AYT /80 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara) Maden Mühendisliği (İngilizce) | 438,088 | 459,52 | 35,25 | 16 | 30 | 13,25 | 26,5 | 7,75 | 4,5 | 10,5 | 94,5 | 49,25 |
| İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği | 408,273 | 446,02 | 30 | 14 | 33,5 | 18,75 | 9,75 | 14 | 8 | 9,25 | 96,25 | 41 |
| Hacettepe Üniversitesi (Ankara) Maden Mühendisliği (İngilizce) | 368,140 | 450,75 | 12,25 | 8,75 | 19,75 | 12,25 | 17,75 | 7,75 | 7 | 9,5 | 53 | 42 |
| Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Maden Mühendisliği | 325,256 | 436,98 | 29 | 11 | 7,75 | 10,5 | 11,5 | 3 | 2 | 9,5 | 58,25 | 26 |
| Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Maden Mühendisliği | 303,276 | 433,38 | 23 | 8,5 | 19,5 | 10,75 | 9,75 | 2,75 | 2,25 | 1,5 | 61,75 | 16,25 |
| Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) Maden Mühendisliği | 302,525 | 466,29 | 28,75 | 15,75 | 10,75 | 7 | 11,5 | 0,75 | 0 | 2 | 62,25 | 14,25 |
| İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Maden Mühendisliği | 296,843 | 399,6 | 24,25 | 12 | 20,5 | 14 | 9,75 | 1 | 2 | 8 | 70,75 | 20,75 |
| Afyon Kocatepe Üniversitesi (Afyonkarahisar) Maden Mühendisliği | 293,674 | 424,58 | 31,5 | 13 | 23,5 | 3 | 9,5 | 0 | 0 | 0 | 71 | 9,5 |
| Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Maden Mühendisliği | 291,884 | 430,31 | 19,25 | 8,25 | 14 | 2,75 | 8,75 | 3,25 | 3 | 5 | 44,25 | 20 |
| Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) Maden Mühendisliği | 291,549 | 440,51 | 25,75 | 13 | 14,5 | 3,75 | 8,25 | 2,25 | 1 | 2,75 | 57 | 14,25 |
| Çukurova Üniversitesi (Adana) Maden Mühendisliği | 290,829 | 377,75 | 22 | 14 | 8,75 | 7,75 | 7,25 | 8 | 0 | 4,25 | 52,5 | 19,5 |
| Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Maden Mühendisliği (İngilizce) | 290,320 | 447,89 | 30 | 13 | 18,25 | 4,5 | 6 | 3,5 | -0,5 | 1,5 | 65,75 | 10,5 |
Netler, programa o yıl en düşük puanla yerleşen öğrencinin netleridir (YÖK Atlas). Yanlışı çok olan bir derste net eksi olabilir.
Sık sorulan sorular
Maden Mühendisliği kaç net ile girilir?
2024 YKS'de Maden Mühendisliği bölümünde en yüksek taban puanlı programa son yerleşen öğrencinin netleri TYT 94,5 + AYT 49,25, en düşük taban puanlı programa son yerleşenin netleri TYT 65,75 + AYT 10,5 idi.
Faydalı sayfalar
Tercih Robotu
Sıralamanla girebileceğin bölümler
YKS Puan Hesaplama
Netlerinden puan ve sıralama
4 Yıllık Bölümler
Lisans taban puanları
2 Yıllık Bölümler
Önlisans taban puanları
Hangi Bölüm Kaç Net
Son yerleşenin netleri
Üniversite Ücretleri
Vakıf ve KKTC ücretleri
Burslu Bölümler
Ücretsiz okuyabileceklerin
Tercih Rehberi
Tercih adım adım